top of page

אודותי

מיטל סיון שני על הספה עם הכלב

אני קיבוצניקית מבטן ומלידה (כן, אולי קצת בלאי, אבל עדיין קיבוצניקית).

בקיבוץ של פעם להיות שונה ומיוחד לא היה נחשב להגדרה חיובית.

כשהייתי בוחרת ללבוש בגדי וינטג' לארוחת שישי בחדר האוכל, הייתי מקבלת לא מעט מבטים בוחנים ולא תמיד אוהדים :)

עם השנים למדתי על הערך המוסף של להיות שונה ואחרת, להביא את עצמי לידי ביטוי גם בקהילה שבה אני חיה וגם מחוצה לה.

למדתי לשלב בין פריטי וינטג' מקוריים לפריטים חדשים וכך יצרתי שילובים מעניינים שאפשרו לי ללכת עם אופנת וינטג' מקורית, ועדיין להרגיש שייכת לסביבה שלי.

כמו שלמדתי לשלב בלבוש את הוינטג', כך אני מיישמת גם בעסק שלי -

חומרי הגלם שלי כולם וינטג' מקוריים, שאני מקפידה לאסוף וללקט בפינצטה, את חלקם אני אוספת עבור עיצובים קיימים וחלקם נאספים ומחכים לתורם בארון עד שאחליט מה לעשות איתם.

כולם עוברים תהליך של עיבוד מחדש דרך העיניים והידיים שלי, והופכים לפריט עיצובי מחודש לבית.

מיטל סיוון שני בנעלי בית

אני מכבסת, פורמת, גוזרת, תופרת, קושרת, משלבת וחוזר חלילה...

וכך מפות ישנות הופכות לכריות, צעיפים הופכים לתמונות, מסגרות של פעם מקבלות איורים חדשים, ותחרות סרוגות וארוגות הופכות למוביילים קסומים.  

 

בלימודי בשנקר, נחשפתי לראשונה לעולם של עיצוב טקסטיל ומיד ידעתי שזה מה שחיפשתי.

איך חוט חובר לחוט, איך נוצר הבד (סריגה או אריגה) סוגי חוטים (טבעיים או סינטטיים) עובי חוטים, איך יוצרים דוגמא (Pattern), מקצב, ריפיט, גודל (Scale), צבע וצורה.

כל כך הרבה משתנים וכולם ביחד משפיעים על אופי הבד, האם הוא קל או כבד, איזה נפילה תהיה לו, האם יתאים לאופנה או לפנים ועוד ועוד...

אני בחרתי להתמחות במסלול אריגה.לעומת סריגה או הדפסה.זה התהליך הכי איטי וארוך עד שרואים תוצאות אבל כשהן מגיעות...

הלב מתרחב והפעולה המדיטטיבית של חיבור בין שתי וערב, הופכת למרבד קסמים, לאומנות, ליצירה חד-פעמית (בהתייחסות לאריגה ידנית ולא אריגת מכונה).

כנראה שכמו תהליך הלמידה של מלאכת האריגה, הדורשת סבלנות, אורך רוח, ניסוי וטעייה וגם מיומנות, גם לי לקח זמן עד שהבנתי מה אני רוצה לומר ולהעביר הלאה ע"י שימוש באריגה וטקסטילים מפעם ביצירות ובעיצובים שלי.

אז נעים מאוד, אני מיטל סיון-שני,

מעצבת טקסטיל בוגרת שנקר, אני אספנית ואוצרת של פריטי וינטג' מקוריים, מעצבת ויוצרת של פריטי עיצוב לבית מחומרי גלם ישנים ומעניקה ייעוץ וליווי להלבשת חללים בניחוח וינטג' ללקוחות שמבינים את הערך המוסף של פריטים "מפעם"

אני מכורה לוינטג' במובן הרחב ביותר שלו. מתרגשת ומעריכה את האיכויות שהמונח וינטג' מייצג כגון חוזק, עמידות, פשטות (במובן הטוב של המילה), רמת גימור גבוהה ודגש על הפרטים הקטנים.

השילובים שאני עושה בכל מוצר בסטודיו הם אלה המעניקים להם את הייחודיות -

חומרי גלם חדשים בשילוב עם חומרי גלם וינטג' מקוריים, שמירה על הסגנון של פעם ללא קשר לטרנדים יחד עם יציאה מהמסגרת, ועיצוב מוצרים עכשוויים בניחוח של פעם, שלעיתים מקדימים את זמנם.להתראות בקרוב,

מיטל סיון שני 

bottom of page